YIN YOGA

Felsefi temeli Taoizme dayanan, Çin’de doğmuş ve tüm dünyada yaygınlaşan yoga çalışmasıdır. Sırtüstü, yüz üstü ya da oturarak yerde yapılan çeşitli duruşlardan oluşur. Hareketli kasları tamamen rahat bırakarak ve duruşta 3-5 dakika hareketsiz beklenerek çok yavaş ve dinginlikle yapılan hareketlerden oluşur.

HATHA YOGA

Nefes alıp vermek ve minimum fiziksel egzersizlerden oluşan sağlık yogasıdır. Ağırlıklı olarak jimnastik ve duruşları içerir.

VINYASA YOGA

Hareket halinde meditasyon anlamına gelir. Duruşların akarak birbirine bağlanması, tekrar ve devamlılık sağlar. Duruşlarla nefes birlikte aktıkça zihin dinlenmeye başlar. Vinyasa Yoga, vücudu ve zihni güçlendirirken rahatlatmayı hedefler.

STRETCHING

Eklemlerin hareket açılarını arttırmaya, tüm vücut kaslarını güçlendirmeye ve esnetmeye yönelik faydalı bir çalışmadır.

POSTUR

Hareket geçişlerinin düzenli ve akışkan olduğu omurga mobilitesinin ve stabilizasyonunun doğru bir şekilde sağlanmasını hedefleyen, duruş bozukluklarını azaltan bir derstir.

NEFES TERAPİ

Nefes Tekniği ile dengelenen nefes, kandaki oksijen miktarını arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Nefes terapi dersiyle alınan yeterli oksijen daha fazla enerji, daha sağlıklı eklemler, daha sağlıklı hücreler ve sonuçta daha sağlıklı bir beden-zihin-ruh hali yaratmayı hedefliyor.